Barcode: 0684777151181
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.1 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 59.4 g |
| of which sugars | 28.1 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Unbleached wheat flour (malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), sugar, unsalted margarin (liquid and partially hydrogenated soybean oil), filtered water, almonds (dry roasted), eggs (chicken whole frozen), baking powder, vanillin, baker's dry yeast.
Allergens
eggs
nuts
Related Products in Snacks
Choco Crossies Classic
Nestlé
E NOVA 4
Les recettes de l'Atelier
Nestlé, Les recettes de l'Atelier
E NOVA 4
Bûche glacée caramel beurre salée
Nestlé
D NOVA 4
L'escargot lait boite metal
Lanvin
E NOVA 4
Chocolat au lait Raisins, Amandes & Noisettes
Nestlé, Les Recettes de l'Atelier
E NOVA 4
Smarties Mini
Smarties
E
L atelier
Nestlé, Les recettes de l'Atelier
E NOVA 4
Cipiripi
Nestlé
E NOVA 4
Cailler branche
Cailler
E
Smarties
Nestlé
E NOVA 4
Bombones chocolate negro premium caja roja
Nestlé
E NOVA 4
Lapins pralinés
Nestlé
E NOVA 4