Barcode: 0085696700007
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, organic soybean, organic cane sugar, organic almond, sodium citrate, natural flavor, magnesium chloride, calcium chloride, carrageenan, tricalcium phosphate, vitamin d2, vitamin b12.
Additives
e331
e407
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Piña en almíbar ligero
Carrefour
B NOVA 3
Carotte
Carrefour, Carrefour Baby
A NOVA 1
Pot patate douce
Carrefour, My Baby Bio
NOVA 1
Oranges de Corse et Clémentines Confiture
Reflets de France, Carrefour
D NOVA 4
Framboises de Picardie Confiture extra
Reflets de France,Carrefour
D NOVA 4
Nuggets Blé
Carrefour, Carrefour Veggie
A NOVA 4
Figues de Provence Confiture extra
reflets de france, Carrefour
C NOVA 4
Petits pois carottes Extra fins
Carrefour
A NOVA 3
Petits pois Extra-fins
Carrefour
A NOVA 3
Haricots rouges
Carrefour
A NOVA 4
Panais
Carrefour,carrefour baby
A NOVA 1
Maïs Sans sucres ajoutés*
Carrefour
C NOVA 3