Barcode: 0856769006797
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 526.0 kcal |
| Fat | 42.1 g |
| of which saturated | 21.1 g |
| Carbohydrates | 23.7 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 21.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Almonds, coconut oil, prebiotic tapioca fiber, eggs, egg whites, flaxseed, honey, water, cinnamon, sunflower lecithin, sea salt, allspice, ginger, nutmeg, monk fruit extract, rosemary extract
Allergens
eggs
nuts
Additives
e322
e322i
e392
Related Products in Snacks
Fit ciasteczka zbożowe
Sante
C NOVA 4
Ciasteczka zbożowe o smaku maślanym
CooKiss,Sante A.Kowalski
D NOVA 4
ENERGY
Sante A.Kowalski sp.j
NOVA 4
Oat cookies classic
Sante
D NOVA 4
Beef Jerky Klasyczne
Sokołów
E NOVA 4
Śliwka Kujawska w czekoladzie
Atlanta Polska
E NOVA 4
Popcorn do mikrofalówki o smaku masła
Felix
C NOVA 4
Cookies for everyone
MrSweetso
E NOVA 4
Cereal biscuits with cranberry
Sante
C NOVA 4
FIT cereal cookies without added sugar, with blueberry
Sante
C NOVA 4
Barquillos recubiertos de chocolate negro con naranja
Sweet & Joy
E NOVA 4
Protein 33%
GO ON Nutrition
NOVA 4