Barcode: 9300633209629
Almond Spread
by Macro
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
health star rating
health star rating 5
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 617.0 kcal |
| Fat | 53.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
almonds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
epinards en branche bio
Franprix Bio
A NOVA 1
Tagliatelles Extra Larges
Franprix
A NOVA 1
Ciboulette coupée
Franprix
A NOVA 3
ail coupé
Franprix
A NOVA 3
Pommes de terre wedges bio
Franprix
C NOVA 3
Jus de pomme
Franprix
D NOVA 1
Le pur jus orange sanguine
Franprix
C NOVA 1
Coriandre coupee
Franprix
A NOVA 3
Ratatouille cuisiné
Leader Price
A NOVA 3
Gnocchis sauce fromagère épinards
Franprix
D NOVA 4
Pur jus pamplemousse
Franprix
B NOVA 1
melange de legumes bio
Franprix
A NOVA 1