Barcode: 8719189236712
Almond start
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
france, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 114.0 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, AMANDES* 15%, épaississant (farine de tapioca*), ferments de yaourts** / *=d'origine biologique.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gemüsemais mais/koruza
Nature's GOLD
C
Walnusskerne
gut&günstig
A NOVA 1
Linsenwaffeln
Edeka, Edeka Bio
A
Roggen Mischbrot
EDEKA, Gut & Günstig
B NOVA 3
Himbeermarmelade
Edeka, Edeka Bio
D NOVA 4
My Veggie Eifreisalat
Edeka
D NOVA 4
Rösti Fries
Edeka
C NOVA 4
Aprikose Konfitüre extra
Edeka Bio
D NOVA 4
Mehrkornbrot
Edeka, Gut & Günstig
Erdbeerkonfitüre extra
EDEKA Bio Erdbeere Konfitüre extra
D NOVA 4
Sauerkirschen
B
Dinkelkrusti
Edeka
C