Barcode: 8719189236675
Almond start natural
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
nl bio 01
no milk
ab agriculture biologique
no soya
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 108.0 kcal |
| Fat | 8.7 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau, _amandes_* 15%, épaississant (farine de Tapioca*), ferments de yaourt (S. Thermophilus, L. Bulgaricus, L. Acidophilus, B. Lactis)
Related Products in Dairies
Philadelphia Original
Mondelez International, Philadelphia
D
Queso crema
Philadelphia
D NOVA 4
Philadelphia cream cheese-soft chives light
Philadelphia
D NOVA 4
Caserio Merienda+gall. ritz
Ritz
D NOVA 4
PHILADELPHIA ORIGINAL
PHILADELPHIA
D NOVA 4
Napolina pasra sauce
Napolina, Philadelphia
C NOVA 4
Philadelphia (kräuter)
Philadelphia
D NOVA 4
Classic Philadelphia Ail & Fines Herbes (20 % MG) - Format Spécial
Mondelèz International, Philadelphia
D NOVA 4
Cheese slices
D NOVA 4
Rebanadas de queso Philadelphia original
Philadelphia
E NOVA 4
KLASSISCH DOPPELRANMSTUFE Laktosefreï
Philadelphia
C NOVA 4
Queso Crema Philadelphia Original
Philadelphia
D NOVA 4