Barcode: 3770010805113
Almond Strawberry
by Mule Bar
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
the vegan society
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 402.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 43.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
rice syrup, almonds (20%), pea protein isolate (13%), dried figs, soya protein crisp (11%) (soya protein isolate, tapioca starch, calcium carbonate, salt), raisins (raisins, sunflower oil), freeze dried strawberry (5%), orange with peel power, sunflower oil.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Alpro Not Milk
Alpro
C NOVA 4
Barista organic oat
Alpro
NOVA 4
Danone ALPRO® Dessert Soja Schokolade High Protein 200g
alpro
A NOVA 4
Alpro
Alpro
C NOVA 4
Alpro Coconut Saltet Caramel
Alpro
B NOVA 4
Danone ALPRO® Dessert Soja Vanille High Protein 200g
Alpro
A NOVA 4
Plantgurt Mango Apple
Alpro
NOVA 4
Alpro yoghurt
Alpro
B NOVA 4
Dessert onctueux saveur vanille
Alpro
C NOVA 4
Plant Protein Natural No Sugars
Alpro
A NOVA 4
Zitrone Limette aus Soja
Alpro,Danone
C NOVA 4
Not Milk - saveur chocolat
Alpro
C NOVA 4