Barcode: 0034325002005
Almond Supreme Mix
by Setton farms
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 36.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Black Raisins (Cottonseed Oil), Almonds, Shelled Pumpkin Seeds, Cashews
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
A Nestle Aer peppermint bubbles Energy 537kJ 128kc
Nestle
E NOVA 4
Mini Chocolate Chip Cookies
Pillsbury
E NOVA 4 Eco-Score D
PUFF BROWNIE BATTER
BUILT
NOVA 4
Mini Milk Chocolate Bars
Trader Joe's
E NOVA 4
Choice Grain Multigrain Crackers
Jacobs
D NOVA 4 Eco-Score B
BLUEBERRY PASTRY CRISPS
Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score D
Savane P’tit Moelleux Fourrage Choco
Brossard
D NOVA 4 Eco-Score D
CARAMEL RICE CAKES
QUAKER
D NOVA 4
Mission saladitos totopos
Mission
C NOVA 4
Popcorn Himalayan Gold
Lesser Evil
NOVA 3 Eco-Score B
Sourdough Rye Thins
Finn Crisp
B NOVA 3 Eco-Score B
Krowkowa Salted caramel Filled chocolate
Easel
C NOVA 4