Barcode: 0011300397332
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 538.0 kcal |
| Fat | 35.9 g |
| of which saturated | 11.5 g |
| Carbohydrates | 51.3 g |
| of which sugars | 43.6 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 10.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, cocoa butter, whole milk powder, chocolate liquor, lactose, soy lecithin [an emulsifier], milk fat, salt, vanilla), almonds, sugar, modified food starch (corn), acacia (gum arabic), corn syrup, coconut oil, confectioner's glaze.
Allergens
milk
nuts
Additives
e322
e322i
e414
Recipes with Similar Ingredients
Chicken Supreme With Truffle And Sage
12 ingredients
Pan-Roasted Salmon With Grapefruit-Cabbage Slaw
9 ingredients
Lasan Chicken With Tandoori Style Masala And Mint Chutney Recipe
1 ingredient
Fennel Salad
12 ingredients
Orange And Moscato Pudding
11 ingredients
Grilled Salmon With Orange & Pomegranate Salsa
9 ingredients
Grapefruit Avocado Salad
6 ingredients
Jerk Chicken With Grilled Pineapple
7 ingredients
Sauteed Chicken Breast Chardonnay
8 ingredients
Grapefruit in a Simple Rosemary Syrup
5 ingredients
Soy sauce salmon
6 ingredients
Tandoori Chicken
13 ingredients
Related Products in Snacks
Caramandes
Benoit Chocolats
E NOVA 4
Œufs de Capelan d'Islande Noirs
K yam, K-Yam
E NOVA 4
Deli Strelli
D NOVA 3
Le calisson
Lilamand
E NOVA 4
Le Calisson
Lilamand
E NOVA 4
Coffret 48 calissons tradition
Lilamand
E NOVA 4
Calissons au gingembre
Lilamand
E NOVA 4
4 blinis recette cdc
Comptoir Du Caviar
D NOVA 3
Le calisson
Lilamand
E NOVA 4
Œufs de capelan d'Islande rouges Cahser
K yam, K-Yam
E NOVA 4
Le callisson
Confiserie Lilamand, Lilamand
E NOVA 4
Mini Blinis
Petrovich Caviar
NOVA 4