Barcode: 0079113730029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 556.0 kcal |
| Fat | 35.6 g |
| of which saturated | 22.2 g |
| Carbohydrates | 57.8 g |
| of which sugars | 55.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, cocoa butter, whole milk, chocolate, soy lecithin, vanilla), sugar, butter (pasteurized cream, salt), almonds, salt, soy lecithin.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Gummies
E NOVA 4
Unsweetened applesauce, unsweetened
A NOVA 1
Original complete pancake & waffle mix, original
NOVA 4
Candy twists, fruit juicy red
D NOVA 4
Turrón ecológico yema tostada
E NOVA 4
Original saltines, original
D NOVA 4
Unsweetened applesauce, unsweetened
A NOVA 1
Macaron pêche carrefour contact
E NOVA 4
Unsalted tops, unsalted
C NOVA 4
Original applesauce, original
C NOVA 4
Fun size bite size candies, wild berry
E NOVA 4
Original applesauce, original
C NOVA 4