Barcode: 0635104170184
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 518.0 kcal |
| Fat | 37.7 g |
| of which saturated | 18.8 g |
| Carbohydrates | 47.1 g |
| of which sugars | 42.4 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Butter (pasteurized cream, salt), sugar, almonds, sunflower lecithin, salt, milk chocolate (sugar, milk, cocoa butter, unsweetened chocolate, sunflower and/or soy lecithin, vanilla).
Allergens
milk
nuts
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Giant, caramel dipped shortbread cookies
Giant
E NOVA 4
Pizza penguins baked snack crackers
E NOVA 4
Giant, cookies, fudge marshmallow
Giant
E NOVA 4
Original Saltine Crackers
Stop & Shop
D NOVA 3
Applesauce
B NOVA 3
Fudge cookies
Foodhold
E NOVA 4
Giant, fudge mint cookies
Giant
E NOVA 4
Applesauce, unsweetened
A NOVA 1
Apple sauce cinnamon
C NOVA 4
Unsalted Tops Saltine Crackers
Giant
C NOVA 3
Sandwich Creme Cookies
Ahold
E NOVA 4
Trail mix chewy granola bars, fruit & nut
Ahold
D NOVA 4