Barcode: 0041570142936
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.1 kcal |
| Fat | 53.6 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
almonds, wasabi sy sauce seasoning (sugar, modified corn starch, salt, soy sauce |soybe wheat, salt), horseradish, onion, spice, fractionated coconut oil and/or palm kernel oil, garlic, maltodextrin, yeast extraet, natural flavor, citric acid, disodium guanylate, disodium inosinate), vegetable oil (almond, canola and/or safflower),
Additives
e330
e627
e631
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Misticanza italiana
Agricola moderna
A NOVA 1
Spatzle Spinaci
So Pronto
C NOVA 3
Vellutata di carciofi
Bontà di Stagione, Euroverde
B NOVA 3
Risotto ai funghi
Bontà di Stagione, Euroverde
C NOVA 3
Duetto julienne
Bontà di Stagione, Euroverde
A NOVA 1
Zuppa di cipolle
Bontà di Stagione,Euroverde
C NOVA 3
Panko
Luca Tomasello
D NOVA 4
Risotto alla Zucca
Bontà di Stagione, Euroverde
C NOVA 3
Insalata radicchio julienne
Bontà di Stagione, Euroverde
A NOVA 3
Ciabattina
Luca Tomasello
D NOVA 4
Riso integrale con pomodoro
Bontà di Stagione, Euroverde
C NOVA 3
Insalata paesanella
Bontà di Stagione, Euroverde
A NOVA 3