Barcode: 0007203672076
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic almondmilk (filtered water, organic almonds), organic evaporated cane syrup, organic locust bean gum, sea salt, organic vanilla flavor, natural flavors, sunflower lecithin, tricalcium phosphate, gellan gum, potassium citrate, organic vanilla extract, vitamin a palmitate, vitamin d2, dl-alpha-tocopherol acetate (vitamin e), vitamin b12.
Additives
e322
e322i
e410
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cut yams sweet potatoes in light syrup
C NOVA 3
Sliced mushrooms
Food Club
A NOVA 3
Sweet potatoes in light syrup
C NOVA 3
Cut yams sweet potatoes in light syrup
C NOVA 3
Mushrooms whole
A NOVA 3
Graham cracker pie crust, graham cracker
E NOVA 4
Rice medley long grain white rice & wild rice with herb seasoning, rice medley
D NOVA 4
Mushrooms whole
A NOVA 3
Mushrooms pieces & stems
A NOVA 3
100% pure pumpkin
A NOVA 1
Butter me-not biscuits
Food Club
E NOVA 4
Orange danish with icing, orange
E NOVA 4