Barcode: 0074447300049
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Almond milk (filtered water, almonds), cane sugar, potassium citrate, sodium bicarbonate natural flavors, sunflower lecithin, sea salt, gellan gum.
Additives
e322
e322i
e418
Related Products
Greek yogurt whole milk
Chobani
A NOVA 1
Greek yogurt
C NOVA 4
Greek Yogurt Lowfat Plain
Chobani
A NOVA 1
Mango Low-Fat Greek Yogurt, Mango
NOVA 4
Greek Yogurt Mango on the Bottom
Chobani
A NOVA 4
Lemon & cream creamy blended greek yogurt, lemon & cream
Chobani
A NOVA 4
Low-fat greek yogurt
Chobani
A NOVA 4
Greek Yogurt Pomegranate
Chobani
A NOVA 4
Low-fat greek yogurt with passion fruit on the bottom, passion fruit
Chobani
A NOVA 4
Greek Yogurt Pineapple on the Bottom
Chobani
A NOVA 4