Barcode: 0688267535963
Almondmilk Vanilla
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no artificial flavors
no gmos
no lactose
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.3 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ALMONDMILK (FILTERED WATER, ALMONDS),, CANE SUGAR,, CONTAINS LESS THAN 2% OF THE FOLLOWING:, CALCIUM CARBONATE,, DIPOTASSIUM PHOSPHATE,, SEA SALT,, GELLAN GUM,, SUNFLOWER LECITHIN,, VANILLA WITH NATURAL FLAVORS,, XANTHAN GUM,, VITAMIN A PALMITATE,, VITAMIN D2,, D-ALPHA-TOCOPHEROL (VITAMIN E).
Additives
e322
e322i
e340
e340ii
e415
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Wawa, Raspberry Iced Tea, 16 Oz
Wawa
C
Viva Cocktail Multifruit
VIVAKS,Viva
D NOVA 4
Jamba Juice, Apples N Charge, Small
Jamba Juice
E
Panera Bread, Plum Ginger Hibiscus Iced Tea, Medium
Panera Bread
B
Vita coco pressed
NOVA 4
Einstein Bros, Frozen White Chocolate Mocha, 16 Fl Oz
Einstein Bros
C
TGI Friday's, Shareable Barbados Rum Punch
TGI Friday's
E
Zaxby's, Minute Maid Lemonade, 42 Oz
Zaxby's
B
Carrabba's Italian Grill, White Wine, Glass, 9 Oz
Carrabba's Italian Grill
B
Viva Peach
VIVAKS DOO
NOVA 3
Papa John's, Starbucks Doubleshot Energy Vanilla, 15 Oz
Papa John's
B
Biljana Cokta
Slovin Biljana
E NOVA 4