Barcode: 0007789045869
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 93.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almondmilk (water, almonds), corn starch, locust bean gum, contains the following active cultures: b. bifidum, b. lactis, l. acidophilus, l. casei., l. bulgaricus, l. rhamnosus, s. thermophilus, probiotic: bifidobacterium lactis.
Allergens
nuts
Additives
e410
Related Products in Dairies
PRESIDENT CROQUE EMMENTAL 12 TRANCHES 200g
Président
E NOVA 4 Eco-Score C
Salted Welsh Butter
Dairy Manor
E NOVA 2 Eco-Score C
Tilsiter
Heinrichsthaler
D NOVA 3 Eco-Score D
Halbentrahmte Milch laktosefrei
Coop, Coop Free From
B NOVA 1 Eco-Score B
LEERDAMER LÉGER MILD-NUSSIG
LEERDAMER
D Eco-Score C
Yaourt brebis
Le Petit Basque
B
Le Beurre Lidl 82% MG Doux
Elle & Vire
E NOVA 2 Eco-Score C
Bio-Cerealien-Joghurt mild - Banane-Birne-Pfirsich
Milchfrischprodukte SBA,Nur Nur Natur
C NOVA 3
Mozzarella di bufala campana DOP
Italiamo
C Eco-Score C
Soured Cream
Dairy Manor
D NOVA 1 Eco-Score A
Organic whole milk yogurt
365
C NOVA 4 Eco-Score B
Yogurt Greco Intero
Coop
B Eco-Score A