Barcode: 0007789045129
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 588.0 kcal |
| Fat | 52.9 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 17.7 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 8.8 g |
| Proteins | 20.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Almonds, vegetable oil (peanut, cottonseed, soybean, and/or sunflower), contains less than 2% of each: sugar, salt, dehydrated soy sauce (wheat, soybeans, salt), maltodextrin, onion powder, garlic powder, natural flavors (including mustard), yeast extract, citric acid, wasabi powder, tocopherols (to maintain freshness), natural smoke flavor.
Allergens
gluten
nuts
peanuts
soybeans
Additives
e306
e330
Related Products in Snacks
Cioccolato Fondente Extra
Unes, il viaggiator goloso
D NOVA 3
Frollini kamut con gocce di cioccolato
Il Viaggiator Goloso, Unes
D NOVA 4
Pandoro di verona
Il Viaggiator Goloso, Unes
E NOVA 4
Tè Matcha
Domori, Unes, Viaggiator Goloso
E NOVA 4
Frollini con cereali e Farina Integrale
Il Viaggiator Goloso, Unes
D NOVA 4
Mandorle con copertura cioccolato bianco e frutti di bosco
Il Viaggiator Goloso, Unes
E NOVA 4
Pandoro di Vetona con gocce di cioccolato
Unes,il Viaggiator Goloso
E NOVA 4
Barretta mirtilli rossi amaranto e quinoa
Il Viaggiator Goloso, Unes
Krumiri
Il Viaggiator Goloso, Unes
E NOVA 4
Barretta Mela Amaranto Quinoa Cannella
Unes,Viaggiator Goloso
D
Cioccolato al latte
Unes
E
Panettone con farina integrale
Il Viaggiator Goloso, Unes
D NOVA 4