Barcode: 0010300000259
Almonds
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.0 kcal |
| Fat | 167.0 g |
| of which saturated | 11.1 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | 44.3 g |
| Proteins | 66.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ALMONDS
Related Products in Null
Turkish Apricots
Northgate
NOVA 4
Soft Drink
Saranac
NOVA 4
The Original Salty Sweet Mixed Nuts
Diamond Foods Inc.
E NOVA 4
Crushed Garlic
Trader Joe's
NOVA 1
LIGHT mayo
Kroger
NOVA 4
Polish Dill Spears
Mt. Olive
E NOVA 4
Pork Rinds
Kroger
E NOVA 4
Lindor Coconut Milk Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4
Broccoli & Cheddar Cheese Quiche
Trader Joe's
D NOVA 4
BEEF STROGANOFF WITH ROASTED BUTTERNUT AND COUS-COUS
FIT FOOD 4U
NOVA 3
Kosher Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Fine Assorted Collections
Ferrero Collection, Ferrero U.S.A. Incorporated
E NOVA 4