Barcode: 0011110822970
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 46.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Almonds, seasoning (brown sugar, maltodextrin, soy sauce [wheat, soybeans, salt], dextrose, salt, corn syrup solids, caramel color, citric acid, autolyzed yeast extract, vinegar, ginger, concentrated lemon juice, natural flavors, lime juice solids, orange juice solids, contains 2% or less of: silicon dioxide added to prevent caking), peanut oil.
Allergens
gluten
nuts
soybeans
Additives
e150c
e330
Related Products in Snacks
Knusperpralinen
MAKRI
D NOVA 3
Tropical Coconut
Ritter Sport
E NOVA 4
Sour
Damla
E NOVA 4 Eco-Score C
Designer Bar • Almond Coconut
ESN, ESN Designer Bar
D NOVA 4
Cheez doodles
Wise
E NOVA 4 Eco-Score B
Caramelo tradicional
Solano
D NOVA 4
Biscoff Ice Cream Schoko
Biscoff
E NOVA 4 Eco-Score B
Golden Pop
Kelly
C NOVA 4 Eco-Score B
KRIT
CUETARA ( ADAMFOODS)
D NOVA 4 Eco-Score B
Lindor Vegan
Lindt & Sprungli Gmbh
E NOVA 4
Gianduiotto Fondente
Novi
E NOVA 4
Snack's cacahuète
Marque Repère,Tokapi
D NOVA 3 Eco-Score B