Barcode: 0030034105075
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,050.0 kcal |
| Fat | 177.0 g |
| of which saturated | 15.6 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | 31.3 g |
| Proteins | 62.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ALMONDS, VEGETABLE OIL (PEANUT, COTTONSEED, SOYBEAN, SAFFLOWER AND/OR SUNFLOWER SEED), CONTAINS LESS THAN 2% OF THE FOLLOWING: SALT, HYDROLYZED SOY PROTEIN, YEAST EXTRACT, BROWN SUGAR, NATURAL HICKORY SMOKE FLAVOR, TORULA YEAST, NATURAL FLAVOR, LIPOLYZED
Related Products in Undefined
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4