Barcode: 0030034105082
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,220.0 kcal |
| Fat | 178.0 g |
| of which saturated | 11.9 g |
| Carbohydrates | 83.2 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | 35.5 g |
| Proteins | 71.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ALMONDS, COCOA POWDER PROCESSED WITH ALKALI, MODIFIED POTATO STARCH CONTAINS LESS THAN 1% OF THE FOLLOWING: SALT, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS, ACESULFAME POTASSIUM, SUCRALOSE, GUM ARABIC, MALTODEXTRIN, COTTONSEED OIL.
Allergens
nuts
Additives
e414
e950
e955
Related Products in Undefined
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3