Barcode: 0041570055120
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 605.0 kcal |
| Fat | 53.5 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 18.6 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 9.3 g |
| Proteins | 18.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Almonds, vegetable oil (canola, safflower, and/or sunflower), sugar, salt, tomato, molasses powder (cane refinery syrup, molasses), vinegar powder (maltodextrin, vinegar solids), onion, garlic, natural smoke flavor (contains soybean oil), yeast extract, habanero chile pepper, mustard, malic acid, spices and extractive of paprika.
Allergens
mustard
nuts
Additives
e296
Related Products in Snacks
cioccolato extra fondente 85%
Amo essere eccellente
D NOVA 4
Snack alla tirolese dolci
Eurospin
E NOVA 4
Biscotti cereali cioccolato
Dolciando
D NOVA 4
BOERI CILIEGIA E LIQUORE
Dolciando, Eurospin
E NOVA 4
Cracker
Eurospin, Tre Mulini
C NOVA 3
Cioccolatini assortiti
Dolciando, Eurospin, Laica
E NOVA 4
FONDENTE 100%CACAO
Dolciando, Eurospin
D NOVA 3
Gianduiotti
Dolciando, Eurospin
E NOVA 4
Aperitivo invernale
Alpenspitz, Eurospin
E
BARRETTA PROTEICA
Eurospin
Pretzel ricoperti di cioccolato al latte
Alpenspitz, Eurospin
E NOVA 4
Pasta sfoglia rotonda
Amo Essere, Eurospin
D NOVA 4