Barcode: 0041570110539
Almonds
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 605.0 kcal |
| Fat | 53.5 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 18.6 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 9.3 g |
| Proteins | 18.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Almonds, vegetable oil (canola, safflower and/or sunflower), sugar, salt, corn maltodextrin, paprika, garlic powder, cayenne pepper sauce (salt, aged cayenne red peppers, vinegar solids, garlic), tomato powder, citric acid, yeast extract, vinegar solids, extractives of paprika, and natural flavor.
Allergens
nuts
Additives
e330
Related Products in Snacks
Nodini
Tarall'oro
C NOVA 3
Taralli olive e cipolla
tarall'oro
E NOVA 3
Tocchetti
Tarall'oro
C NOVA 3
Tarallini Fenul Salted Cookies
I Buonaccioni
E NOVA 3
Le torte degli angeli gusto vaniglia
Dr. Oetker, Cameo, Paneangeli
NOVA 4
Taralli gusto classique
I Buonaccioni, Tarall'Oro
D NOVA 3
Torta al cacao
Dr. Oetker, Cameo
E NOVA 4
Speedy pizza
Dr. Oetker, Cameo
D NOVA 4
mini krapfen lampone
Dr. Oetker, Cameo
E NOVA 4
My Sweet Deli Cheesecake New York Styles
Dr. Oetker, Cameo
E NOVA 4
Tarallino Gusto Classico
Tarall'oro
D
high Protein snack con cioccolato proteico
cameo
D NOVA 4