Barcode: 0051933355194
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 53.6 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Almonds roasted in peanut, and/or cottonseed, and/or sunflower seed, and/or canola oil, sugar, sea salt, natural flavors (yeast extract, smoke, dextrose).
Related Products in Snacks
Asian gourmet, rice crackers, barbecue
Asian Gourmet
C NOVA 4
Medford farms, savory snack cracker, spring onion
Medford Farms
E NOVA 4
Sea salt & lime rice crackers, sea salt & lime
Asian Gourmet
C NOVA 4
Wasabi Rice Crackers
Asian Gourmet
D NOVA 4
Medford farms, savory snack cracker, celery & onion
Medford Farms
E NOVA 4
Seaweed rice crackers
Asian Gourmet
C NOVA 4
Medford farms, savory hearty tomato snack cracker, hearty tomato
Medford Farms
E NOVA 4
Sesame Rice Crackers
Asian Gourmet
C NOVA 4
Medford farms, stone ground wheat crackers, sesame
Medford Farms
D NOVA 4
Medford farms, savory snack cracker, garlic & herb
Medford Farms
E NOVA 4
Plain rice crackers, plain
Asian Gourmet
D NOVA 4
Rice Crackers
Asian Gourmet
C NOVA 4