Barcode: 0075450124774
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Almonds, canola and/or peanut and/or cottonseed oil, habanero barbeque seasoning (sugar, salt, tomato powder, molasses powder [refinery syrup, molasses], vinegar powder [maltodextrin, vinegar], onion powder, garlic powder, yeast extract, mustard, habanero pepper, malic acid, spice, maltodextrin, soybean oil, extractives of paprika, natural smoke flavor, natural flavor).
Allergens
mustard
nuts
peanuts
soybeans
Additives
e296
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carottes Rapées
Carrefour
C NOVA 3
Chips paysannes
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 3
AMANDES En poudre
Carrefour
A NOVA 1
Chips au sel de Guérande
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 3
Onion rings
Carrefour
C NOVA 4
Chips nature
CLASSIC
D NOVA 3
Asperges blanches
Carrefour Bio, Carrefour
A NOVA 1
Nature
Carrefour
C NOVA 3
noix de coco râpée
Carrefour
D NOVA 1
Noix de cajou Tomates & Herbes
Carrefour
C NOVA 4
Caviar d' Aubergines
Carrefour, Interdis
C NOVA 3
Tonus Sans sel ajouté
Carrefour
C NOVA 3