Barcode: 0078742020341
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 562.0 kcal |
| Fat | 37.5 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 40.6 g |
| of which sugars | 21.9 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 18.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Almonds, sugar, corn syrup, contains 2% or less of the following: honey powder (honey, maltodextrin), salt, vegetable oil (peanut, partially hydrogenated soybean and/or cottonseed), butter (cream [milk], salt), natural and artificial flavor, cinnamon and other spices, modified cornstarch, maltodextrin, soy lecithin, baking soda, propylene glycol, enzyme modified butter oil and caramel color.
Allergens
milk
nuts
peanuts
Additives
e150c
e1520
e322
e322i
e500
e500ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vivesoy Avena
Pascual, ViveSoy
C NOVA 4
Figaro Olive Oil
DEOLEO,Figaro
B NOVA 2
Doce verduras
Knorr
NOVA 4
Lentilles
El Hostal
B NOVA 3
Figaro, spanish olive oil
Figaro
C NOVA 2
Bifrutas tropical zero
Pascual
C NOVA 4
Torres El Silencio Arbequina
Torres
B NOVA 2
Bi Frutas Zero
pascual
D NOVA 4
Pois chiches
El Hostal
B NOVA 3
Bifrutas Pacífico Zero
Pascual
D NOVA 4
Sopa de pollo
Knorr
NOVA 4
Amido de milho
Maizena,Unilever
C NOVA 2