Barcode: 0081864004076
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 36.7 g |
| of which sugars | 23.3 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Almonds, raw cane sugar, cane sugar, organic honey, peanut oil, potato starch, and xanthan gum.
Allergens
nuts
Additives
e415
Related Products in Snacks
Red Velvet Cake Bites
Walmart
E NOVA 4
Great value, frosted brown sugar toaster pastries, cinnamon
Great Value
E NOVA 4
Yellow popping corn
Great Value
A NOVA 1
Cheese Puffs
Great Value
E NOVA 4
Frosted toaster pastries
Great Value
D NOVA 4
Trail Mix Chewy Granola Bars
Great Value
E NOVA 4
Complete Pancake & Waffle Mix
Great Value
NOVA 4
Great value, frosted toaster pastries, blueberry
Great Value
D NOVA 4
Complete Pancake & Waffle Mix
Great Value
NOVA 4
Cheesecake sampler
Great Value
E NOVA 4
Toasted Pastries
Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Thin wheat baked snack crackers
D NOVA 4