Barcode: 0092825093473
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 613.0 kcal |
| Fat | 54.8 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 16.1 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 9.7 g |
| Proteins | 19.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Almonds, vegetable oil (peanut, cottonseed, soybean, safflower and/or sunflower seed), contains less than 2% of the following: salt, hydrolyzed soy protein, yeast extract, brown sugar, natural hickory smoke flavor, torula yeast, natural flavor, lipolyzed butter oil (milk).
Allergens
milk
nuts
peanuts
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chilli Black Beans
Biona Organic
B NOVA 3
LENTILS
simple truth organic
B NOVA 3 Eco-Score B
جوز هند
Betterbody Foods & Nutrition Llc, BetterBody Foods and Nutrition LLC
E NOVA 2
WHOLE KERNEL CORN
pams
A NOVA 3 Eco-Score A
Crisp Rice
Dunnes Stores
C NOVA 3 Eco-Score D
Jumex, guava nectar
Jumex, Comercializadora Eloro S.A.
E NOVA 4 Eco-Score E
Cauliflower Risotto Medley
Green Giant
A NOVA 1
Mango Nectar
Jumex
E NOVA 4 Eco-Score C
Pumpkin Seed + Flax Granola
Nature's Path Organic
C NOVA 3 Eco-Score C
SEASONED VEGGIES MEDITERRANEAN BLEND
Green Giant
C NOVA 4
PAD THAI RICE NOODLES
BLUE DRAGON
B NOVA 1
Alternativa vegetal al yogur Lima limón
alpro
C Eco-Score A