Barcode: 01892444
Almonds
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 604.0 kcal |
| Fat | 51.1 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 10.8 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Marmelade blomme-rabarber prune rhubarbe
Bangs
C NOVA 3
Peanuts in Shell
Delicata
A NOVA 1
Confiture d'orange
Bangs
D NOVA 4
Confiture de Fraises
Bangs
D NOVA 3
Grov hummus
REMA 1000
B NOVA 3
Groseilles Vertes
Bangs
D NOVA 3
Banana Chips
Delicata
E NOVA 4
Earth Control Eplechips 75g
MIDSONA NORGE AS
E
Salat blanding
Rema 1000
A NOVA 1
Confiture de gingembre avec citron et orange
Bangs (Søstrene Grene), Bangs (Sœstrëne Grëne)
D NOVA 3
Tortillas Wraps
Wanted
C NOVA 4
Lemon Lime Marmelade
Bangs
D NOVA 4