Barcode: 0438980076041
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 53.6 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Almonds, vegetable oil (canola, safflower and/or sunflower), sugar, modified corn starch, salt, soy sauce (soybean, wheat salt), horseradish, onion, spice, fractionated coconut oil, and/or palm kernel oil, garlic, maltodextrin, yeast extract, natural flavor, citric acid, disodium guanylate and disodium inosinate.
Allergens
mustard
nuts
soybeans
Additives
e330
e627
e631
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Paté vegetal
Natex
C NOVA 4
Bulion
Sultan
C NOVA 3
Fusilli bezglutenowy
Pastani
B NOVA 1
Gourmet
Olympia
E NOVA 3
Chickpeas Pasta - Fusilli
Sam Mills
A
Green Pea Pasta, Penne
SamMills
A NOVA 1
Covrigi de buzau
Boromir
E
Hai-Hui Covrigei cu mac și sare
Hai-Hui
D NOVA 4
Zacusca de vinete
Hanul Boieresc
Cafea Solubila
Amigo
Pastă de tomate
Sultan
D NOVA 3
Pasta de tomate
Sultan
D NOVA 3