Barcode: 0708820953093
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 53.6 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Almonds roasted in peanut, sunflower and/or cottonseed oil, smoked almond seasoning (maltodextrin, tack agent [maltodextrin, cellulose gum, corn starch], salt, yeast extract, hydrolyzed soy protein, natural hickory smoke flavor, silicon dioxide [to prevent caking]).
Allergens
soybeans
Additives
e466
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Beanz
Heinz
A NOVA 4
Heinz Tomato Puree
Heinz
A NOVA 1
Baked Beanz
Heinz
B NOVA 4
Heinz Beans
Heinz
B NOVA 4
Jalfrezi Beans
Heinz
A NOVA 4
finely chopped tomatoes
Heinz
A NOVA 3
Heinz Beans No Added Sugar
Heinz
A NOVA 4
Beans cheesy
Heinz cathedral city
B NOVA 4
Heinz Beanz Tikka 390g
Heinz
A NOVA 4
Beans
Heinz
B NOVA 4
Heinz Beanz Peri Peri 390g
Heinz
A
Tomato soup
Heinz
A NOVA 4