Barcode: 0730555000407
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 37.5 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 47.5 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, whole milk, cocoa butter, chocolate liqueur, lecithin [an emulsifier] , pure vanilla), dry roasted california almonds, cocoa butter coating (sugar, cocoa butter, nonfat milk, cream, natural flavor, lecithin [an emulsifier], pure vanilla, ground coffee, sugar, corn syrup, tapioca dextrin, confectioner's glaze.
Allergens
milk
Additives
e1400
e322
e322i
Related Products in Snacks
Blasterz Mega Sour Candy Spray Raspberry Flavour
B NOVA 4
Tasse en Céramique Cars
Bon Bon Buddies, Disney
E NOVA 4
Bombay mix
Cofresh
E NOVA 4
Wensleydale creamery, wensleydale fruit cake
Wensleydale Creamery
E NOVA 4
Hummus chips tomato and basil
Eat Real
D NOVA 4
Sev Mamra & Peanuts
Cofresh
NOVA 3
Brain Blasterz Mega Sour Powder Strawberry
Brain Blasterz
E NOVA 4
Sweet Sakar Para
Cofresh
D NOVA 3
Popcorn Simply sweet
Aldi
NOVA 3
Calendrier de l'Avent Spider-Man
Bon Bon Buddies
E NOVA 4
Popcorn
C NOVA 3
Hummus Chips Chilli & Lemon Flavour
Eat Real
D NOVA 4