Barcode: 0758906015580
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 643.0 kcal |
| Fat | 57.1 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds, cottonseed and/or canola oil
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Spice Drops
Ingles Markets Inc.
E NOVA 4
Laura lynn, white corn tortilla chips
Laura Lynn, Ingles Markets Inc.
C NOVA 3
Laura lynn, cherry slices
Laura Lynn, Ingles Markets Inc.
E NOVA 4
Harvest Treats
Ingles Markets Inc.
E NOVA 4
Cream Pumpkins
Ingles Markets Inc.
E NOVA 4
Laura lynn, bite size tortilla chips
Laura Lynn, Ingles Markets Inc.
C NOVA 3
Laura lynn, tortilla chips, nacho cheese
Laura Lynn, Ingles Markets Inc.
D NOVA 4
Laura lynn, tortilla chips
Laura Lynn, Ingles Markets Inc.
C NOVA 3
Orange slices
E NOVA 4
Cheesecake
Laura Lynn
E NOVA 3
Pecan pieces
C NOVA 1
Lightly Salted Cashew
Laura Lynn
D NOVA 3