Barcode: 0770795520884
Almonds
by Dan-D-Pak
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
pasteurized
kosher check
ready to eat
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw Almonds. _MAY CONTAIN PEANUTS, OTHER TREE NUTS, SESAME SEEDS, SOYA AND WHEAT._
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Boules soufflées au chocolat
Cénos
D NOVA 4
Kasza Gryczana Prażona
CENOS
B NOVA 1
Warzywa na patelnię letnie
Mroźna Kraina
A NOVA 4
Kasza gryczana prażona
Cenos
B NOVA 1
Kasza Gryczana Prażona
Plony Natury,Cenos
B NOVA 1
Musli owocowe pożywne śniadanie.
Vivi Polska
B NOVA 1
Ryż Jaśminowy
Cenos
C NOVA 1
Ryż biały
Kuchnia Gosposi
C NOVA 1
Kasza manna
Cenos
A NOVA 1
Ryż biały długi
CENOS
C NOVA 1
Kasza pęczak jęczmienny
Cenos
A
Groch żółty łuskany połówki
Cenos
A