Barcode: 0833302008074
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 46.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Dry roasted almonds, whey, nonfat milk, salt, cane sugar, blue cheese (milk, salt, cultures, enzymes), yeast extract, natural flavors, contains 2% or less of: spices, citric acid, safflower and/or sunflower oil (processing aid), silicon dioxide (processing aid)., non-gmo cornstarch
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Snacks
Brioche Ronde Pur Beurre
Boulangerie Sicard, Sicard
E NOVA 4
10 sucettes caramel lait frais
Pierrot Gourmand
E NOVA 4
Brioche Tressée Pur Beurre
Sicard
E NOVA 4
Brioche vendéenne
Boulangerie Sicard
E NOVA 4
Fraisier
Bonne Maman
D NOVA 4
Fondant au Marron
Bonne Maman
E NOVA 3
Brioche Vendéenne
Sicard
E NOVA 4
Brioche Pur Beurre Sucrée
APF, APF France Handicap
E NOVA 3
Fondant au chocolat sur feuillantine croustillante
Bonne Maman
E NOVA 4
Les bonbons moches
E NOVA 4
Baba au rhum à la chantilly
Bonne Maman
D NOVA 4
Brioche tressees pur beurre
E NOVA 4