Barcode: 0846548063561
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 17.5 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 42.5 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, chocolate liquor, cocoa butter, soy lecithin and pgpr (emulsifier), almonds (roasted in cottonseed oil), partially hydrogenated vegetable oil (palm kernel, coconut, palm), cocoa (may be processed with alkali), whey, vanilla, corn syrup, gum arabic, confectionery glaze.
Additives
e414
e476
Related Products in Snacks
Babyusya Chainoye Süße Weizenkekse
Dovgan
D NOVA 4
Hafergebäck mit Rosinen
Dovgan
E NOVA 3
Regenbogentorte
DOVGAN Junior
D NOVA 4
Backerbsen
Peter's Feinkost, Spaichinger Nudelmacher GmbH
E NOVA 4
weiches Konfekt mit gerosteten Sonnenblumenkernen und gerosteten Erdnüssen
Dovgan, Matroschka
D NOVA 4
Gateaux cantuccini
D NOVA 4
Mochi salted caramel mit schwarzer Johannisbeere
Boujee, Dovgan
C NOVA 4
Ruslana Waffelkonfekt
Dovgan
E NOVA 4
Waffeln mit Kakaofüllung
Nascha Mascha
E NOVA 4
Waffelschnitten
Norma
E NOVA 4
Medovik Tirte
Dovgan
E NOVA 4
Cornet gauffre
D NOVA 4