Barcode: 0851562008160
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 39.3 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 46.4 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Almonds, greek yogurt coating (sugar, palm kernel oil, nonfat dry milk, greek yogurt, powder [nonfat milk solids, cultures, lactic acid natural flavor] lactic acid, soy lecithin, natural flavor), organic freeze dried cranberries, maple sugar, contains 2% or less of: organic lemon juice, organic rice maltodextrin, organic lemon oil, salt, orange oil.
Allergens
nuts
Additives
e270
e322
e322i
Related Products in Snacks
Peach pie
D NOVA 4
Whole wheat za'atar pita chips
C NOVA 3
Apple pie
D NOVA 4
Flour tortilla chips
D NOVA 4
Yellow corn tortilla chips
B NOVA 3
Spicy chipotle cheese crisps
Whole Foods
E NOVA 3
Apple caramel pie
D NOVA 4
Yellow corn tequila tortilla chips
C NOVA 4
Asiago
E NOVA 3
Yellow Corn Tortilla Chips
Whole Foods
C NOVA 3
Roasted garlic pita chips
C NOVA 3
PIE
D NOVA 4