Barcode: 0855732004013
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 53.6 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Almonds, natural keylime flavor, jalapeno powder, sea salt and other natural flavors
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Cinnamon apple sauce
B NOVA 3
Classic yellow extra moist deluxe cake mix
Hy-Vee
NOVA 4
Cinnamon apple sauce
B NOVA 3
Classic white extra moist deluxe cake mix
Hy-Vee
NOVA 4
Extra moist, red velvet deluxe cake mix, red velvet
Hy-Vee
NOVA 4
Spice extra moist deluxe cake mix
Hy-Vee
NOVA 4
Extra Moist Devil'S Food Deluxe Cake Mix
Hy-Vee
NOVA 4
Apple sauce
B NOVA 3
50% cacao dark chocolate with toasted coconut
Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Apple sauce
B NOVA 3
Flavored potato chips
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
German chocolate extra moist deluxe cake mix
Hy-Vee
NOVA 4