Barcode: 0883967289462
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 57.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Almonds, roasted in peanut, and/or cottonseed, and/or sunflower seed, and/or canola oil, salt.
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
ready salted sainsbury crisp
Sainsburys
E NOVA 3
Smooth peach-apple sauce with pieces of pineapple
Dole, Dole Packaged Foods Company
B NOVA 4
Dole, fruitocracy, squeezable fruit pouch, apple cherry
Dole, Dole Packaged Foods Company
B NOVA 4
Smooth apple-strawberry sauce with dices of apple
Dole, Dole Packaged Foods Company
C NOVA 4
Squeezable fruit pouch
Dole, Dole Packaged Goods Llc
B NOVA 1
Ricotta stuffed rainbow cherry peppers
Sainsbury’s, By sainsbury's
C NOVA 4
Squeezable fruit pouch
Dole, Dole Packaged Foods Company
A NOVA 4
Dole, fruitocracy, squeezable fruit pouch, apple, double berry
Dole, Dole Packaged Foods Company
A NOVA 4
Squeezable fruit pouch
Dole
A NOVA 4
Squeezable fruit pouch
Dole
A NOVA 4
Dole, fruitocracy, squeezable fruit pouch, apple banana
Dole, Dole Packaged Foods Company
B NOVA 1
Smooth apple-raspberry sauce with dices of apple
Dole, Dole Packaged Foods Company
C NOVA 4