Barcode: 0999482000953
Almonds
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds (steam pasteurized).
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mermelada de durazno
Tía Lía
NOVA 4
Muesli Multi Semilla
En Línea
NOVA 4
Enlinea GRANOLA
Enlinea
B NOVA 4
Banana Chips
Alto La Cruz
E NOVA 3
Cereal de Proteína Bolitas sabor Chocolate
Enlínea
NOVA 4
Maní salado
Almifrut
A NOVA 3
Cereal Enlínea Hojuelas de Maíz Endulzadas
Eckart
A NOVA 4
Mermerlada
Honesta
NOVA 3
Granola Cranberries Sin Azúcar
Enlínea
B NOVA 4
GRANOLA con Almendras Sin Azúcar
Enlínea
B NOVA 4
Honesta
Honesta
NOVA 3
Krapulito
Inco,Krapulito
NOVA 4