Barcode: 10001219
Almonds
by Tesco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Available in
france, ireland, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 637.0 kcal |
| Fat | 55.7 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Almonds
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegatarische bitterballen
mora
D NOVA 4
Muesli Rood Fruit
Zonnatura
C NOVA 3
Tarwezemelen
Zonnatura
A NOVA 1
Petit pain HAMBURGER
Mora
D NOVA 1
Honzukuri Shinshu Shiro Miso
Maruman
E
Abrikozen
Geurts
C NOVA 4
Groentebouillon
Zonnatura
NOVA 3
Lijnzaad gebroken
Zonnatura
A NOVA 1
Peanut butter crunchy
Jack Klijn
C NOVA 4
Melba Toast
D NOVA 4
Vegetarische Kipkorn
Mora
D NOVA 4
Peanut Butter Creamy
Jack Klijn
D NOVA 4