Barcode: 5057172859665
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 580.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds, Nut
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic White Sourdough
Wegmans
NOVA 4
Penne rigate
A NOVA 1
Diced Tomatoes Steam Peeled with Chili Style Seasoning
Wegmans
NOVA 3
Frosted whole grain oat cereal with marshmallow shapes
E NOVA 4
Whole Wheat Linguine
Wegmans Organic
A NOVA 1
Vanilla Almondmilk Yogurt
Wegmans
NOVA 4
Vanilla Unsweetened Almondmilk
Wegmans
NOVA 4
Oats and Honey with Almonds
Wegmans
C NOVA 4
Vegetable Oil
Wegmans
C NOVA 2
Diced Tomatoes NO SALT ADDED
Wegmans
A NOVA 1
Whole wheat penne rigate, penne rigate
A NOVA 1
Organic durum semolina pasta, spaghetti
A NOVA 1