Barcode: 9300633209230
Almonds
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
health star rating
health star rating 5
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 599.0 kcal |
| Fat | 54.7 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 8.7 g |
| Proteins | 19.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds (100%)
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ananas
Edeka
A NOVA 1
California Select Extra Virgin Olive Oil
Cobram Estate
B NOVA 2
Honey Peanut Butter
Justin's
B NOVA 3
Avocado Oil Potato Chips Smoky Barbeque
Thrive Market
D
Pb crave, razzle dazzle, peanut butter
Pb Crave
D NOVA 4
Bosvruchten
Freshona,Lidl
A NOVA 1
Ciabatta ai multicereali e semi
C NOVA 1
Dried Apricots
Smart Harvest
D NOVA 1
Linguine
San Lorenzo
A
Betteraves rouges
Auchan Bio
A NOVA 1
Lemon Juice
Fruitaco
NOVA 1
Organic coconut water
B NOVA 1