Barcode: 0041497530113
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.7 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 72.9 g |
| of which sugars | 20.8 g |
| Fiber | 10.4 g |
| Proteins | 10.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole grain rolled oats, whole grain wheat flakes, brown sugar, whole grain oat flour, high oleic canola oil, inulin, almonds, nonfat dry milk, whey protein concentrate, honey, natural flavors (contains coconut), mixed tocopherols (added to preserve freshness).
Allergens
nuts
Additives
e306
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture cerise du Nord
Extra Light
A NOVA 4
Extra light confiture
B NOVA 4
Fraisette
Carrefour
D
Confiture de Fraises
D NOVA 4
Confiture de Groseilles Rouges
Rabeko
A NOVA 4
Mazafati dates
Dulcissima, GC-MARK
D
Confiture d'abricot
B NOVA 4
Salade du boucher
Bon Mush
D NOVA 4
Confiture de cerises du nord
RABEKO
A NOVA 4
Cerises
Sweet party
D NOVA 4
Confiture Myrtilles
Rabeko
A NOVA 4
Guacamole
C NOVA 4