Barcode: 0087076414436
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 53.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Golden raisins (raisins, sulphur dioxide), cranberries (cranberries, sugar, sunflower oil), almonds, blueberries (blueberries, sugar, sunflower oil).
Allergens
nuts
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
Related Products in Snacks
ALLENS Frogs Alive
Allen's
D NOVA 4
samoas
girl scouts
E NOVA 4 Eco-Score D
Lütticher Waffeln (5 Stück)
Lotus
E NOVA 4 Eco-Score C
Multi-Grain Country Club Crackers
Kroger
D NOVA 4 Eco-Score B
Ketchup tomates anciennes
Tesco Finest
E NOVA 4 Eco-Score C
Oatmeal Chocolate Chip
ALOHA
NOVA 4
Peanut cracker
Mondelez International
E NOVA 4
tagalongs
girl scouts
E NOVA 4 Eco-Score D
Crackings
Oishi
E NOVA 4
CHEDDAR Baked Snack Crackers
Goldfish
D NOVA 4 Eco-Score B
Protein Donuts Chocolate Dipped Flavored
Legendary Foods
C NOVA 4 Eco-Score C
Almond flour chocolate chip cookies
Simple Mills
E NOVA 3 Eco-Score C