Almonds & Cheese Snack Pack
by Taylor Farms
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 201.0 kcal |
| Fat | 16.8 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Carrots, ranch dressing (soybean oil, water, buttermilk [cultured pasteurized skim milk and milk, sodium citrate and salt], ranch seasoning and spices [salt, modified food starch, monosodium glutamate, sugar, dried garlic, dried onion, natural and artificial flavor {includes milk, soybean}, whey protein concentrate, corn syrup, spices, xanthan gum, sorbic acid and calcium disodium edta as preservatives, citric acid, calcium stearate], egg yolks, contains less than 2% of distilled vinegar, salt, xanthan gum, natural flavor [includes milk]), broccoli, cheddar cheese (pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes, annatto [vegetable color]), almonds.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Sunbelt Bakery Soft Baked Bar Blueberry Flavored
Sunbelt Bakery,McKee Foods
Oats & Honey Chewy Granola Bar
Oats and honey
Little debbie, streusel coffee cakes, cream cheese
Little Debbie, Mckee Foods Corporation
Chewy Granola Bar
Chewy Granola Bar
Carrot cake chewy granola bar, carrot cake
Christmas mini muffins
Little Debbie
Chewy Granola Bar
Peanut cluster salted caramel & peanut cookie
Fudge Dipped Coconut Chewy Granola Bar
Sunbelt Bakery
Peanut Sweet & Salty Chewy Granola Bar
Sunbelt Bakery
Fudge Dipped Chocolate Chip Chewy Granola Bar
Sunbelt Bakery