Barcode: 0703447011874
Apples & Cinnamon Oatmeal
by Geaux Slim
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 373.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.9 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 50.8 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
instant oats, soy protein, milk protein isolate, dried diced apples, baked apple flavor, ground cinnamon, xanthan powder, sodium bicarbonate, salt, citric acid, sucralose.
Additives
e330
e500
e500ii
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pavé épeautre
Intermarché, La Campanière
C NOVA 4
m&s udon noodles
B NOVA 3
Flocons d'avoine complets
Crownfield, Lidl
A NOVA 1
Pain complet bio tranché
C NOVA 3
Applesauce
A
emmental
La Vie Claire
D NOVA 4
Hi8 Original Muesli
Flahavan's
C NOVA 3
Pain aux olives noires
D NOVA 4
Confettura extra rabarbaro alpino
Azienda agricola della fara
D NOVA 3
Coulis de framboises cuit à la marmite
Atelier des goûts fruités
C
tofu moelleux
pangniu food
A NOVA 3
Sonnenblumenkerne Geschält
Happy Harvest
A NOVA 1