Barcode: 0040232667374
Apples, grapes, oat clusters & egg
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 108.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apples (calcium ascorbate added [to maintain freshness & color]), grapes, hard cooked eggs, apple cinnamon oat clusters (organic pure rolled oats, organic apples, organic coconut sugar, organic agave nectar, organic coconut oil, organic sunflower oil blend [organic sunflower oil, mixed tocopherols, organic rosemary extract], organic whole grain crisp brown rice, organic agave, organic tapioca flour, organic cinnamon).
Additives
e306
e392
Related Products in Snacks
Mini-blinis cocktail paquet de 135g
U
C NOVA 4
Popcorn salé micro ondable en gobelet
U
D NOVA 3
Tuiles goût barbecue 170g
U
D NOVA 4
Salade Coleslaw 300g
U
C NOVA 4
Tubes goût bacon
U
E NOVA 4
Préparation pour flan patissier aux oeufs paquet de 720g
U
NOVA 4
Confiserie Chocolat Rocher noir - 7x35g
U
E NOVA 4
Confiserie Chocolat Rocher lait - 7x35g
U
E NOVA 4
Popcorn sucré micro ondable en gobelet
U
D NOVA 3
Popcorn sucré micro ondable en gobelet
U
D NOVA 3
Apéritifs tubes goût salé
U
E NOVA 4
Brioche tressée aux pépites de chocolat noir 600g
U
D NOVA 4