Barcode: 0011535504499
Apples & Mango
by Wild Harvest
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC APPLES, ORGANIC MANGO PUREE, WATER, ASCORBIC ACID (VITAMIN C), CITRIC ACID.
Additives
e330
Related Products in Undefined
Apple Wood Smoked Uncured Center Cut Bacon
Hempler Foods Group Llc
E NOVA 3
fresh ground turkey
Jennie-O
A NOVA 1
Pistachios
Wonderful
A NOVA 3
Whole Milk
Lactaid
C NOVA 4
Pepper Jack Cheese
Lucerne
C NOVA 3
Organic Extra Virgin Mediterranean Olive Oill
Spectrum
E
Cocktail Sauce
Louisiana Fish Fry Products
E NOVA 4
MIXED VEGETABLES CARROTS, CORN & PEAS
CASCADIAN FARM
A NOVA 1
Organic Vegenaise
Follow Your Heart
D NOVA 3
Coconut Water
Parrot
A NOVA 3
Roasted Cashews Halves & Pieces Lightly Sea Salted
nice! FOR YOU
D NOVA 3
Asiago
Bel Gioioso
E NOVA 3