Barcode: 0030223018025
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 203.0 kcal |
| Fat | 13.5 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 16.2 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apples (apples and calcium ascorbate [to maintain freshness and color]), cashews (cashews, salt), almonds, walnuts.
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Chocolat blanc coeur nougatine
E NOVA 4
Assortiment des Flandres
E NOVA 4
Les Chuques du Nord
PA Les Conquérants
E NOVA 4
Gaufres fourrées au rhum
Monluc
E NOVA 4
Sucette
E NOVA 4
Confiserie du beffrois
Chuques Du Nord
E NOVA 4
Véritable Pastis Landais
La Tourtière Landaise
E NOVA 4
Nougat a la violette
Nougat Des Flandres
E NOVA 4
Les babeluttes du nord
Chuques Du Nord
E NOVA 4
Nic-Nac
Maison Chuques du Nord
E NOVA 4
Cigarettes russes
E NOVA 4
Ch'ti bar
Le Chti'Bar
E NOVA 4